Peder Mønsted (f. Grenaa 1859,

Lukker 02/12-2024 19:07:00

Peder Mønsted (f. Grenaa 1859, d. Fredensborg 1941) Solrig vinterdag ved Höstmælingen, Lillehammer. Sign. P. Mønted 1919. Olie på lærred. 56×65.