Lukker 02/12-2024 19:07:00
Peder Mønsted (f. Grenaa 1859, d. Fredensborg 1941) Solrig vinterdag ved Höstmælingen, Lillehammer. Sign. P. Mønted 1919. Olie på lærred. 56×65.
BUDT 23000,- DKK
ubrugt motor 1,5KW med lang aksel
10 stk LED lamper 200W 6500K. 220V. IP65. Med beslag til montering. (Bemærk dette lot består af 10 lamper)
BREMSE STEMPEL VÆRKTØJ.
Royal Copenhagen påskeæg samt bonbonniere. 3 små påskeæg måler 7 cm. Stort påskeæg måler 10 cm. Bonbonniere har Ø9 cm. Brugt. Fra dødsbo. MOMSFRI.
Kathrine Ærtebjerg (f. Sorø 1969) Komposition fra serien “Symbolistiske Akvareller”. Sign. KÆ 04. Akvarel og blyant på papir. Bladstørrelse 30×21. Proveniens: Galerie Mikael Andersen, København. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Beton-figur - H: ca. 49 cm. (ubrugt)
Ege tæppefliser - 3 kasser af 3 forskellige modeller. 2 kasser af Epoca Knit ECT350 af 5,069 m2. 1 kasse af Contra ECT350 af 5,069 m2. Total 3 kasser og ca. 15,2 m2. Ubrugt og restparti, i original emballage + MOMS
Ingen beskrivelse
5 stk 60W solcelle gadelampe med bevægelsessensor og indbygget batteri. 60W 6500K. 5V. Ubrugte. (Bemærk dette lot består af 5 lamper)
Laston mini hjullæsser med 22 hk Honda GX690 benzinmotor. Udstyret med pallegafler, skovl, led lys og el start. Løftehøjde op til 2,4 meter. Bredde uden skovl på kun 83 cm så den let kan køre ind ad en dør. Måler L217 x H135 X B83 cm. Vægt på 900 kg. Ubrugt 2024 maskine.
BUDT 15500,- DKK
Div. Elektronik
Container med oliefyr og olietank. Bygget til opvarmning af huse under byggeperioden. Mange anvendelsesmuligheder. Isoleret container med skorsten. Velfungerende og kun brugt få gange. ABC 8" fod - Med oliefyr til opvarmning af huse.
BUDT 30000,- DKK