Lukker 02/12-2024 19:11:00
Smuk halskæde 18K forgyldt med Lapis Lazuli sten
Emmery Rondahl (f. Vordingborg 1858, d. København 1914) En samling på fem akademitegninger i form af gipsrelieffer. Delvist sign. Emmery Rondahl. Kul og blyant på papir. Bladstørrelse 47×29, 36×27, 37×26, 43×33 og 42×53. Uindrammet. (5)
Køkkenknivssæt udført i 110 lags Japansk Damaskus stål. Bunkakniv, nakirikniv og universalkniv. Kniv blad 14-21 cm, super skarpe og holdbare. Hårdhed 60-62 HRC. Skæfte i ironwood. Ubrugte i gaveæske. Modelfoto
Danmark. Kartotek. 2 flyttekasser med hovedsageligt kartoteker i lange baner inkl. bogtryk men langt mest i stålstiksperioden. Også lidt andet materiale iblandt. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Traktor Renault MWM D 227-6, 6 cyl, fornuftig pæn stand, har været startet og kørt her på pladsen, lys, lift, hydr. Udtag i bag
BUDT 16000,- DKK
Vognen fungere, dog skal der påregnes lidt rust arbejde på vangerne til tip-lade ABC Tip vogn - Kornvogn med tip / Grain wagon with tip
BUDT 12500,- DKK
Står i 6740 Bramming. 3 stk. armaturer - LED. Fra Phillips. LEDINAIRE batten. Ubrugt. Oprydning fra virksomhed. +MOMS
To ringe af 14 kt. hvidguld bestående af ring prydet med facetslebet safir omkranset af enkeltslebne diamanter og ring prydet med fem brillantslebne diamanter. Samlet vægt ca. 4 g. Str. 49–57.5. (2)
Kina/Taiwan. Luftpost forsendesle fra TAIPAI 6.V.1959 til Sverige. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
1995. Befrielsen, 8,75 kr. UNIKT PRØVETRYK i ændret farve og med anderledes tekst under mærkebilledet [ 1093 ] [ ** ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
6200 stk facade tegl + lidt hjørne sten. Ubrugt på 7 paller.