Fransk regence armstol af

Lukker 02/12-2024 19:12:00

Fransk regence armstol af nøddetræ, rigt udskåret med bladværk, betrukket med kelimvævet betræk. 18. årh. Samt bord af egetræ. Regence form. 20. årh. H. 58. Diam. 57. (2)