George III lygteur i kasse af

Lukker 02/12-2024 19:18:00

George III lygteur i kasse af mahogni dekoreret med forgyldte bronzer. Værk med dato og “Strike-Silent” funktion. Sign. Wilson, London. 18. årh.s slutning. H. 49.