Lukker 02/12-2024 19:28:00
“Peters Jul” bestående af ni tallerkener og to fade samt julestel med fem tallerkener, fem stager og 10 krus. Dekoration af Johan og Pietro Krohn samt Henrik Wiberg. Royal Copenhagen. (31) .
Kinesisk hardwood skrin, låg dekoreret med figursceneri i perlemorsarbejde, herunder 'hemmeligt' rum med erotisk scene. 20. årh. H. 6 cm L. 13 cm B. 8,5 cm.
- Det ene hjul er deftek ABC Rotomec C50 - Rotorklipper / Rotor cutter - 180 cm
BUDT 3100,- DKK
Peder Evald Madsen (PEM) fugleskulptur. Den er i keramik og består af 3 stk. sammensatte fugle. Den måler H: 16 cm. L: 28 cm, B: 27 cm. Fra dødsbo - salg for advokat. MOMSFRI
2 stk solus
To monteringer i form af hhv. krone og rytter med hestekaret af forgyldt metal og bronze. Dertil fad af forgyldt tin, støbt med sommerfugl og bladværk. Cirka 1900. H. 18–20. Diam. 24. (3)
Figur af forgyldt bronze i form a Amitayus siddende i dhyanasana på en dobbelt lotustrone. 18. årh. Vægt 1060 g. H. 16 cm. Proveniens: Fra en dansk privatsamling.
Komatsu WA320PZ-6 Hjullæsser. Maskinen fremstår i funktionel stand. Monteret med stor skovl med overfaldsgrap. Central smøring. Stærk og velkørende maskine trods alder og timer.
Olietank
Står i 6780 Skærbæk. 3 stk. fletkurve, Ø: 54 cm, 69 cm og 57 cm., og mælkejunge. Brugt. Fra dødsbo. MOMSFRI
- Nye skivebremser. - Næsten ny plastikindlæg i kassen. - Mulighed for læssekamer Benalu Multirunner 113 - 60 m3
BUDT 178000,- DKK