Laurits Tuxen (f. København

Lukker 02/12-2024 19:40:00

Laurits Tuxen (f. København 1853, d. sst. 1927) Portræt af en herre med hat. Sign. L. T. 74. Olie på lærred monteret på lærred. 20×13.