Tysk Louis XVI prismekrone med

Lukker 02/12-2024 19:45:00

Tysk Louis XVI prismekrone med stel af forgyldt bronze, behængt med prismer i kæder, bundplade af blåt glas, monteret til el. Berlin, delvis 18. årh.s slutning. H. 85. Diam. 75.