Heinrich Hansen (f. Haderslev

Lukker 02/12-2024 20:04:00

Heinrich Hansen (f. Haderslev 1821, d. Frederiksberg 1890) En munk i en snedækket klostergård. Sign. H. H. Olie på lærred. 27,5×22.