Lukker 02/12-2024 20:24:00
Nain tæppe, Persien. Medaljondesign på lys bund. 21. årh. L. 199. B. 192.
1 bt. Château Latour, Pauillac. 1. Cru Classé 1955 B/C (us). We are proud to present this lot as part of a collection sourced from a natural Scandinavian cellar with high humidity. Gathered over several decades and vintages going all the way back to the memorable harvest of 1947 in Bordeaux.
DÆK/FÆLGE. 4 stk. Continental str. 205/60 R16.
Antikkens Grækenland, Psidia, Selge, Triobol, 2–1 årh. f.Kr., 3,14 g, SNG France 1959, SNG Cop 256 - sjælden Ex. Professor Niels Hannestad
Republikken Rom, Quadrigatus / Didrachm, ca. 225–215 f.Kr., 6,72 g, Cr 28/3, Syd. 64 Ex. Professor Niels Hannestad
1 stk Gasblæser / Varmekanon, med gasregulator 220V
Varmeblæser 1 stk, Sonniger Gaurd, elektrisk varmetæppe 7 kw, bredde 108 cm x dybde 37 cm x højde 25 cm. Ubrugt og er i original emballage
Canbus diagnose scanner OBD2. Finder og kan slette fejlkoder mv. Ubrugt
Reservedele medfølger, fronttank på 1500 kilo medfølger, sneglegift spreder medfølger, har sået 4000 hektar, altid stået inddøres, arbejdsbredde 6 mete ABC Hybrid 6 - Claydon
BUDT 183000,- DKK
Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007) Cirkulært spisebord af riopalisander, top med udtræk samt to tillægsplader. Stel og sarg af forkromet stål. Formgivet 1965. Udført 1965–1970'erne hos Andreas Tuck, stemplet. H. 71,5. Diam. 135. Plader: B. 50. Litteratur: Katalog “Johannes Hansen – Wegner møbler”.
Girard-Perregaux Vintage 1945 af stål, ref. 2593. Mekanisk værk med automatisk optræk og datovisning. 2000'erne. Sort læderrem med C-spænde af stål. Ø 28×28 mm. Girard-Perregaux rejseæske medfølger.
Parti legetøj, ubrugt
Velholdt maskine med 3 skovle. Delvis manuel centralsmøring. Slør efter alder og timer. Volvo ECR88 D - Minigravemaskine / mini excavator 9 ton - Video - Lavt timetal
BUDT 218000,- DKK