Lukker 02/12-2024 20:36:00
To Bidjar tæpper, Persien. Løber. 76×300. 110×170. Begge flot kvalitet. 21. årh.(2)
Jan Voss (f. Hamburg 1936) Uden titel. Sign. Voss 75. Olie på lærred. 65×92. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
BUDT 11500,- DKK
Kornsilo til 250 tons korn. NB! Skal nedtages af køber. ABC Twister 250
BUDT 5250,- DKK
Bolt med stjerne M 8 x 20, 250 stk.
VÆRKSTEDSVOGN, StahlKaiser, med 7 skuffer ( 6 skuffer er med værktøj). Høj model. Værktøjet ligger i formstøbt skum og vognen har aflåseligt skab i gavlen. Ubrugt.
BUDT 1900,- DKK
240 kaffekopper (UBRUGT)
Står i 6740 Bramming. Ca. 10 stk. DL 79 230v, GU10 spots. Ubrugt. Oprydning fra virksomhed. +MOMS
Til krog og wirehej ABC 20" - Container til mandskab
BUDT 10750,- DKK
Funktionsdygtig. Forøger vandtryk på 16bar. Motor: Honda gx390 13hk
Emanuel A. Petersen (f. Frederiksberg 1894, d. Farum 1948) Parti fra Godthåb. Sign. Em AP, 1926. Blyant på papir. Bladstørrelse 23×31.