Lukker 26/11-2024 07:15:00
- Monteret med kardan bremse for lufttryk - fungerer. Volvo VHK-310 BM - BOLINDER-MUNKTELL
BUDT 51500,- DKK
Afhentes: Zone 3 Sønderjylland (via Google Maps)
Traileren er funktionel og virke Nopa Tip Trailer
Simon Simonsen (f. München 1841, d. København 1928) Kystlandskab med kvæg. Sign. Simon Simonsen 1896. Kul på papir. Monteret i bred skønvirke ramme af udskåret træ. Lysmål 81×141.
Et par svenske natskabe af bemalet træ, front med skuffe og dør. 20. årh. og senere. H. 76. B. 37. D. 36.
Panser halskæde af 14 kt. guld. Vægt ca. 8 g. L. 48 cm.
Ubekendt billedhugger, 20. årh. Organisk form. Usigneret. Delvist poleret fedtsten på sokkel af granit. H. 46.
Ca. 400 stk. div. lynlåse (ubrugt)
4 stk. Velfac vinduespartier træ-alu. 1 stk. ca. 269x239cm + 2 stk. ca. 119x239cm + 1 stk. ca. 69x185cm, ubrugt på én stor palle.
2 stk Utrolige dejlige bløde tæpper i mål 80x120cm 100% polyesta virkelig lækkert , ubrugt i kasse
Emanuel A. Petersen (f. Frederiksberg 1894, d. Farum 1948) Parti fra Grønland. Usigneret. Oliekridt på papir. Lysmål 18×26.
1 bt. Château Mouton Rothschild, Pauillac. 1. Cru Classé 1999 A (hf/in).
BUDT 1800,- DKK
Kædetalje 1.5 tons x 3 mtr kæde. Ubrugt.
1 par Ski Jârvinen Touring 52 + Skistave og 3 Ishockeystave