Lukker 26/11-2024 10:03:00
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk ABC graveskovl - Hydrema fæ ABC graveskovl - Hydrema fæste
Afhentes: Zone 1 Nordjylland (via Google Maps)
Tinos Et par fade af poleret og delvis grønpatineret bronce. Udvendigt støbt med reliefdekor. Stemplet hhv. Tinos, Bronce, Made in Denmark og Tinos, Ægte Bronce, Made in Denmark. H. ca. 5. Diam. 29. (2)
KIBÆK. Pænt stjernestempel på brevkort frankeret med 5 øre, Frederik 8. [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
2 bts. Vosne-Romanee “Les Malconsorts”, Domaine du Clos Frantin, Albert Bichot 2015 A (hf/in).
BUDT 1850,- DKK
Oppustelig 2-Pers. Sofa med hynder og el-luftpumpe 220V
Rød værktøjskasse i metal Med ca. 66 dele værktøj.
1902. Købh. overtryk, 8/10 cents. ISOLERET OMVENDT RAMME. Stemplet. AFA 4.000 [ 21y ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Koral- og diamantring af 14 kt. guld prydet med cabochonslebet koral omkranset af talrige brillantslebne diamanter. Farve: F-G. Klarhed: VVS2. Vægt ca. 7,5 g. Front 14×18 mm. Str. 55,5.
BUDT 3900,- DKK
Gallakjole fra ophørt butik str: 48 vejl pris 1990kr , ubrugt
Nis Schmidt (f. Haderslev 1932) “Mene, mene”. Sign. Nis Schmidt Aug 2003. Mixed media på plade. 80×80. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Peter Ilsted (f. Sakskøbing 1861, d. København 1933) "Kager”. 1913. Opus 20. Sign. Peter Ilsted, 40/2. Mezzotinte i farver. Bladstørrelse 31,5×41.