Lukker 27/11-2024 09:30:00
Planeringsskopa B27 - Mått ca: 180 cm bred 130 cm djup 80 cm hög I överenskommelse med säljaren kan lasthjälp finnas
Afhentes: Borås, Sweden (via Google Maps)
Ubekendt maler, 18. årh.s slutning Portræt af sognepræst Lauritz Bang (1776–1866). Usigneret. Olie på lærred. 41×31.
Kædetalje 1.5 tons x 3 mtr kæde. Ubrugt.
Dansk møbeldesign Et par stole med stel af eg, løse hynder betrukket med stribet uld. 1970'erne. (2)
PEM stor jerntønde, brugt til opbevaring. Mål...... Brugt, fremstår med patina. Fra dødsbo - salg for advokat. MOMSFRI
Et par svenske natskabe af bemalet træ, front med skuffe og dør. 20. årh. og senere. H. 76. B. 37. D. 36.
Momentforøgelse på 56 %, 19/4 gear, nedsat omdrejninger ved 40 km. Mega Flow- pumpe, 282 liter, liften løfter 8432 kil New Holland T8050 Class 5 - 10,6 ton
BUDT 255000,- DKK
VÆRKTØJSSÆT, 23 dele værktøjssæt til låse-hjulbolte VAG.
6 stk Betonklodser à ca. 500 kg, alle med løfteøje
Island. Indstiksbog med diverse udgaver inkl. ældre stemplede mærker samt en del postfrisk materiale her iblandt flere 4-blokke. [ ** * ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Sven Dalsgaard (f. Randers 1914, d. sst. 1999) “Brev fra den hjemvendte”, “Besked fra den hjemvendte” og “Ting fra den hjemvendte”. Tre kompositioner. Sign. Sven Dalsgaard 1990. Akvarel og blyant på papir. Bladstørrelse hver 67×50. (3) Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.