1 bt. Dmg. El puntido, Vinedo de Paganos, Rioja 2006 A (hf/in). Owc.
Fransk prismekrone med stel af forgyldt bronze, behængt med prismer. Empire form, 19. årh. H. 80. Diam. 90.
Mogens Voltelen (f. Sørup, Gulborgsund 1908, d. Gentofte 1995) “Københavnerstolen II”. Lænestol af patineret eg, sæde, ryg og armlæn udspændt med sort patineret kernelæder. Model MV60. Formgivet 1960. Udført hos snedkermester Niels Vodder.
BUDT 28000,- DKK
1904. Chr. IX, 10 øre, variant “SKUDHIUL I TINDING”. Markant variant i stemplet kvalitet. [ 47 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Gucci Et par høj hælede ankelstøvler af hvidt og gråt læder med spide snuder, lynlås i siden, smal hæl og hvidt læder indvendigt. Hæl højde ca. 9 cm. Str. 39. (2) Original æske og dustbag medfølger. Ny pris DKK 6.000,-
Gasvarmer 2 stk
Louis Vuitton “Alzer 60” trunk af brunt monogram kanvas med brune læderbesætninger, gyldne beslag, kort læderhank, et rum med stropper, beige for samt udtagelig bakke. To nøgler medfølger. H. 22 x B. 60 x D. 42 cm.
BUDT 16000,- DKK
Ca. 800 stk. div. LPér
Romerske kejserdømme, Septimius Severus, 193–211, Laodicea ad Mare, Tetradrachm, 208–209, 12,43 g, Prieur 1148 Ex. Professor Niels Hannestad
Parti div. værktøj (ubrugt)
5 stk. Julekalder I hård plastik flot design, ubrugte
Mogens Zieler (f. København 1905, d. Odder 1983) “Rævesolen”. Sign. Zieler 1967. Oliekridt på papir. Bladstørrelse 42×59. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.