PALLELØFTER, Elektrisk. Højde 800 mm.
4 akslet anhænger 7,65m fast lad 100cm alu-sider Anhængeren er sidst synet d. 03/11 2023 uden anmærkninger. Anhængeren står afmeldt uden nummerplader. Anhængeren har været funktionsdygtig indtil afmelding. Rust og mindre lækager må forventes i henhold til årgang og billeder. Registreringsattest medfølger.
Helvig Kinch (f. København 1872, d. Hellerup 1956) Høstlandskab. Sign. monogram. Olie på lærred. 77×61. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Danmark mv. Samling helark fra tidlig ståstik samt en enkelt bogtryk 10 øre, 1926 i 10 lagermappe. Også noget Færøerne og Grønland iblandt. ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Mælkejunge + varmelampe (minus fatning) + tavle m.v.
Rundt bord i plast ø 153cm 10 stk.
Jan Voss (f. Hamburg 1936) Uden titel. Sign. Voss 90, 2/30. Træsnit i farver. Bladstørrelse 120×160. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
6 stk. håndklædestænger, Geesa længde 30 cm MESSING
Lyngby vaser 3 stk. i farven sort. Mål 12, 10 og 8 cm. Brugt. Fra dødsbo. MOMSFRI.
Komplet gevindskæresæt med 110 dele i praktisk kuffert.