METAL RUNDSAV, MEP.
Rubin- og diamantvedhæng af 14 kt. hvidguld og guld prydet med en oval facetslebet rubin på ca. 0.94 ct., dråbeformet rubin og to facetslebne rubiner omkranset af talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 2.34 ct. Farve: H-I. Klarhed: SI. Halskæde af 14 kt. hvidguld medfølger. Vægt ca. 20,5 g. Diam. 3,5 cm. Str. 50. L. 43 cm. (3) Æske og to certifikater medfølger. Ringskinnen kan monteres eller tages af, så smykket kan benyttes både som vedhæng eller ring.
Salget på vegne av kommune. 135 bredde på elementer se bilder for antall.
VAREBIL, VOLKSWAGEN GOLF 2.0 TDI BMT 150 Variant DSG6. 1st. Indreg: 12-07-2016. Synet: 25-09-2022. Km-tæller viser: 244671.
BUDT 21000,- DKK
1895. 8 øre, grå/rød, tk.12. 3 stk. på VÆRDIBREV fra VEJLE til SVINØ pr. Middelfart. Dekorativt brev påtegnet “TALT” [ 25B ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Märke: Everdigm Modell: EPG20 År: 2020 Tillverkningsnummer: 20-H268 Fäste: S70 Vikt: 1494kg CE-märkt Skick: Begagnad, inga kända fel.
Peter Martensen (f. Odense 1953) Komposition med ansigter. Sign. P. Martensen 2003, 99/120. Litografi. Bladstørrelse 16,5×19. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
BUDT 1150,- DKK
Gucci Taske af mørkebrunt monogrammeret læder med gyldne beslag, to hanke, et lynlås rum med to indvendige lommer og mønstret stof for. H. 22 x B. 38 x D. 14 cm.
Ca. 400 stk. div. lynlåse (ubrugt)
6 bts. Champagne “Blanc de Blancs”, Louis Roederer 2017 A (hf/in). Oc. Dette emne handles i fuldmoms Fuldmoms På dette emne beregnes moms på 25% af både hammerslag og salær
BUDT 1250,- DKK