MATRIALESKAB/VÆRKSTEDSSKAB med nøgle. 133. MÅL H192xB1000xD420 cm
IdaT mulepose 500 stk. med logo
Fin traktor starter og kører godt. Træk på alle 4 hjul, kan slåes fra og til i førehuset, skovl B 220 cm som løfter 1600 kg. CASE IH 1056XL - 5 ton - 4 WD - Med frontlæsser og EU Hurtigskifte
31 visninger
BUDT 72000,- DKK
Louis Vuitton “Chelsea” taske af brunt Damier Ebene kanvas med mørkebrune læderbesætninger, gylne beslag, to justerbare hanke, et lynlås rum med en indvendig lynlås lomme og orange stof for. H. 28 x B. 43 x D. 16 cm. 2003.
BUDT 3900,- DKK
Hitachi ZX 225 USOLC - 5B Gravemaskine. Årgang 2015 med 9878 timer. Maskinen er løbende serviceret og vedligeholdt. Sidste service blev udført 23/11/2023 ved 9500 timer. Maskinen er monteret med følgende: OQ80 Oilquick skifte, Danita walkietalkie. Bakkamera. Central smøring. Maskinen fremstår i god funktionel stand.
Bredde 2,5 meter Dybde1,6(2,2 med feste) meter Høyde 1,3 meter. Vekt ca 800 kg. Cc gaffel 1,6 meter. Bredde gaffelhull er 25cm Nyoverhalt sylinder Defekter, trenger nytt slitestål.
Broderi/garnstativ + 2 stk. tøjstativer
Poul Kjærholm (f. Østervrå 1929, d. Hillerød 1980) “PK 61”. Kvadratisk sofabord med stel af matforkromet stål. Top af Porsgrunn marmor. Formgivet 1956. Udført ca. 1970'erne hos E. Kold Christensen, stemplet. H. 32. L./B. 80.
Kurt Østervig (f. 1912, d. 1986) Fritstående skrivebord af riopalisander. Front med fire skuffer, top ilagt skriveunderlag af brunt skind samt monteret med opbevaringsrum. Udført 1960–1970'erne hos KP Møbler. H. 72/82. L. 150. B. 74,5.
Anders Brinch (f. 1971) “Stranded”, 2006. Sign. med titel og datering på bagsiden. Olie på lærred. 112×166. Uindrammet. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.