Lukker 03/12-2024 11:00:00
Teleskop kædesav og grensaks. Inkl. 2 stk. 48V/5 Ah batterier samt lader. Kan bruges med eller uden teleskopforlængeren. Ubrugt
Fejemaskine arbejdsbredde 70 cm, Stand ukendt
Den korsfæstede Kristus. Bemalet, udskåret træ. 18. årh. H. ca. 60 cm.
Mogens Zieler (f. København 1905, d. Odder 1983) “Rævesolen”. Sign. Zieler 1967. Oliekridt på papir. Bladstørrelse 42×59. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
ståltal og bogstaver for indslåning
Toiletsæde Duravit DuraStyle, soft close, aftagelig. Ubrugt
KOKKEKNIV, 21 cm knivblad, udført i 67 lags Damaskus stål. Super skarp og holdbar. Hårdhed 60-62 HRC. Skæfte i rosentræ. Ubrugt i gaveæske. Modelfoto
VÆRKTØJSSÆT med slagnøgle samt skruemaskine med slagborefunktion. 2 stk. 24 volt 3.0 Ah Li-Ion batterier og hurtiglader. Ubrugt med tilbehør.
Kähler (d. 1900, Keramikværksted, Næstved) Fire vaser af lertøj dekoreret med hornglaserede mønstre i blåt og brunt på lys base. Sign. HAK. Udført hos Kähler. H. 7,5–11,5. (4)
TRACKER, 10 stk. Virker via bluetooth på telefon. Flere funktioner, du kan f. eks. Få trackeren til at bippe eller finde den via en "radar" på telefonen. Rækkevidde op til 10 meter inden døre, 25 meter udendørs. 5 stk. sort og 5 stk. hvid leveres. Ubrugte.
South Sea perle- og diamanthalskæde prydet med South Sea perler og diamantlås af 14 kt. hvidguld prydet med talrige brillant- og prinsesseslebne diamanter. Perlediam. 12,0–16,7 mm. L. 52 cm.
1904. Planche med 7 stk prøvetryk. [ (*) ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×