BATO VÆRKTØJ, Skruetrækker/Bitsæt sæt, Topnøglesæt samt tangsæt.
Komplet Scenegulv på 36 m2 med ben i 4 længder 20 - 40 - 60 - 100 cm, + div. Beslag m.m. samt trappe med 2 trin, hver gulvplade måler 100 x 200 cm
Byzantinske kejserdømme, Konstantin VII og Romanus I, 920–944, Solidus, Konstantinopel, 4,21 g, DOC 15, Sear 1751 Ex. Professor Niels Hannestad
VAREBIL, RENAULT MASTER 2.3 dCi S&S 150 T35 L3H2. 1st. Indreg: 05-12-2019. Synet: 14-12-2023. Km-tæller viser: 363762. Uden afgift/med Dansk registrerings attest.
Gucci Taske af grønt læder med gyldne beslag, kort hank, et lynlås rum med en indvendig lynlås lomme og mørkebrunt stof for. H. 19 x B. 38 x D. 3 cm.
Johannes Hofmeister (f. Hjørring 1914, d. sst. 1990) Landskab med huse og figur. Sign. JH. Olie på masonit. 53×64. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Smukt hjørneskab med 3 hylder i skabet forneden, åben hylde og 2 hylder i skabet øverst. Lågerne øverst er med farvet glas. Pæn stand og er lige blevet olieret. Skabet måler D: 90 x B: 50 x 186 cm høj. Små skrammer kan forekomme. MOMSFRI
Volvo 861 Dumper Maskinen starter ikke, Fejl ukendt. Sælger har aldrig haft maskinen i gang, så funktionaliteten er ukendt. Motor er tørnet med håndkraft ved registrering. Det har desværre ikke været muligt at finde serie nr. og årgang på maskinen. Det opgivne serienummer er på førerhuset. Timetal er ukendt. Maskinen skal afhentes på blokvogn el. Lign. Der er ikke læsserampe på lokationen, men der læssehjælp på lokationen.
Falle Uldall (f. 1923, d. 2017) “Eva”. Bestikdele af sølv. Udført hos Danske Guldsmedes Sølvvarefabrik. Vægt ca. 520 g. (28) 12 kagegafler, 12 teskeer, pålægsgaffel og 3 større og mindre serveringsskeer.
BUDT 1900,- DKK
Corneille (f. Liège 1922, d. Auvers-sur-Oise 2010) “L'oiseau des songes”, 1997. Sign. Corneille 97, HC 21/25 samt “La venue de l’oiseau”, 1999. Sign. Corneille 99, XXVII/L. Serigrafi i farver. Bladstørrelse 53×66. Uindrammet. (2) Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Ca. 110 stk Kaffekrus
Stort teleskop af ældre dato samt 2 store kort af bandet stand. Flot til butiksudsmykning eller blikfang