UDSUGNINGSARM.
Holger Wederkinch (f. Sønderby, Femø 1886, d. København 1959) Snerrende panter. Sign. monogram 1917. Stemplet L. Rasmussen. Grønpatineret bronze. H. 20. Diam. 37. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
3 stk. Elblæsere, Cooling Fan, 230v, Ø 40 cm, ubrugte
Står i 6780 Skærbæk. LG TV - 55 tommer, ældre gamle danske film, Phillips DVD afspiller. Triax / S-HD207 digital satelit boks. Ældre kamera - Kodak insta matic 233, men taske. TV bord med 2 stk. hylder. Måler L: 120 cm, D: 50 cm, H: 50 cm. Brugt. Fra dødsbo. MOMSFRI
Julebowle af porcelæn, dekoreret i farver med nisse, gran og kogler. Tegnet af Henrik Wiberg. Royal Copenhagen. H. 15 cm. Diam. 33,5 cm.
Diverse håndværktøj, se fotos
Thorald Brendstrup (f. Sengeløse 1812, d. København 1883) Napolibugten med udsigt til Vesuv. Senere betegnet monogram. Olie på lærred. 42×66.
udstødning flexslanger og defroster
KÆDESAV, 52cc, 3,9 kW/5,9 HK. 52 cm sværd. Inkl. Ekstra sværd og kæde. Ubrugt.
Toiletsæde, Duravit D - neo, str. 37,6 x 44,1 cm, Rustfrie beslag. Ubrugt.