Lukker 27/11-2024 19:00:00
Træningsmaskine, Gluteus, Benmaskine
Afhentes: 7430 Ikast (via Google Maps)
Et par emaljemanchetknapper af 18 kt. guld hver prydet med rød og blå emalje. Samlet vægt ca. 12,5 g. Front 15×20 mm. (2)
bor og rivaler
Kaj Gottlob (f. København 1887, d. 1976) Sæt på fire armstole af mahogni. Sæde, sider og ryg betrukket med nigerskind. Udført 1930'erne hos Rud. Rasmussens snedkerier. (4) Udført som bestilling til Børsen i København.
2 ens PTO gear ubrugt
Står i 6740 Bramming. Comfort radiator - 2NC6. 1000W, 230V ip21. Ubrugt. Oprydning fra virksomhed. +MOMS
Kroatien. Pæn lille samling med bl.a. en del “Kleinbogen”. [ ** * ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
1 stk.12v, 59 AH Batteri + 3 små 12v batterier
Køkkenvask Intra BA480-R02, rustfri, Vendbar firkantet køkkenvask incl strainer i uåbnet pose. 54 cm bred og 40 cm dybde. Ubrugt
Arne Bang (f. Frederiksberg 1901, d. Fensmark 1983) Vase af stentøj i form af kvinde, dekoreret med grålig glasur. Sign. monogram, 1961. Unik. H. 22. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Kinesisk hatstand af porcelæn, sekssidet med firbladsåbninger, dekoreret i underglasur blå med blomster, ferskner, flagermus og longevities. Sen Qing/Republik. Monteret til lampe. H. ekskl. montering 27,5 cm.
Hatzenbichler 12 meter