Lukker 05/12-2024 08:15:00
Meget velholdt Kombi Såmaskine. Computer Nordsten Agro Tram 2100. Manualer medfølger. Combi-Dan Harv Nordsten NS3040 - Doublet Record Combi-Dan 3000
BUDT 18000,- DKK
Afhentes: Zone 1 Nordjylland (via Google Maps)
Har aldrig været brugt. God størrelse og med B&S Snow Series motor. Bliver tjekket og startet op inden udlevering. Simplicity H 924 RX - Sneslynge / Snow blower
Ca. 300 pakker div. keramik-perler á 6 stk. (ubrugt)
Storrive med hydraulisk opklappelige sider. Krone Swadro 1400 - Video
BUDT 32500,- DKK
Dykpumpe til beskidt vand. 15000 L/time. Metalhus. Max. 20 meter løftehøjde. Ubrugt
Salgsvogn fra Scanvogn, med diverse inventar. Vognen har brugsspor og steder med slid på maling. Brugt til udlejning. Funktionsdygtig ved seneste anvendelse. Ingen anmærkninger fra sælger om stand. Medfølgende inventar: Køkken. Hylder. Skabskøler. Disk. Obs: De 2 isfrysere medfølger ikke.
Jørn Larsen (f. Næstved 1926, d. København 2004) Jørn Larsen. Flise af porcelæn dekoreret med geometrisk mønster af guldfarvet glasur. Sign. på bagsiden Jørn Larsen 1993. Udført og stemplet hos Royal Copenhagen. 38×34. Proveniens: Tidl. Formand for Royal Copenhagen. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
4 stk. tæpper med mål: 92 x 238 cm. 112 x 290 cm. 140 x 216. og 95 x 125 cm. Made in Denmark. Ubrugt, men kan dog være en smule støvet. Salg for advokat +MOMS
12 bts. Château Giscours, Labarde - Margaux. 3. Cru Classé 2005 A (hf/in). Owc.
Ahead Slagleklipper årg 2024, NBM 220, 480 kg, med pto, beslag for 3 punkts ophæng, hydr. Sideflyt.
BUDT 5200,- DKK
Ravhalskæde prydet med talrige polerede ravperler og lås af gyldent metal. Perlediam. ca. 7–20 mm. L. 65 cm. Æske medfølger.