Lukker 03/12-2024 18:00:00
Skilte i metal måler 30x30 ca 4 stk
Afhentes: Fasterholt, 7330 Brande. (via Google Maps)
Kranen er 7,9 Volvo T650 H3 - "Moelven"
Cartier Tank Vermeil af guldbelagt sølv, Ref. 113239. Quartz værk. Brun krokodillerem med c-spænde af guldbelagt sølv. Ø 23×30mm. 1993 Cartier æske, certifikat og manual medfølger
Metal EL High Volt skabe, 60 x 25 x 16 cm, med nøgler, 4 stk.
Parti div. handsker
Ole Tonsgaard (f. 1967) “Svineinfluenza”. Sign. på bagsiden med titel. Olie på lærred. 25×25. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Fin Iveco varevogn i farven hvid under reklame-foliet. Har reklamefoliet som er på nu, fjernes inden aflevering. Tanken i varerum følger ikke med. Har aircon, og automatgear. Undervognsbehandlet i 2019. Wabasto fyr. Tandremmen er skiftet i 2018. Iveco 35-S12 HI Matic - Aut.
BUDT 93500,- DKK
Frits Henningsen (f. 1889, d. 1965) Et par reoler af cubamahogni med profilerede kanter og tre skabe. Udført hos snedkermester Frits Henningsen. H. 151. B. 170. D. 30. (2) Nummereret 4504.
Georg Jensen (f. Rådvad 1866, d. Hellerup 1935) Cirkulær opsats af sterlingsølv, åben stamme smedet med stiliserede blade og bær. Georg Jensen 1925–1932. Dessin 234 B. Vægt ca. 227 g. H. ca. 8,3. Diam. 12.
Knivslibesten. Dobbeltsidet korn 1000/6000. Ubrugt. Modelfoto