Lukker 03/12-2024 18:00:00
Isfjerner 12 stk, bemærk 1 liter i hver flaske
Afhentes: Fasterholt, 7330 Brande. (via Google Maps)
Halmudlægger Aalborg Maskinfabrik, ikke afprøvet.
Fungerer fin ABC HN AUTOMATIC Tigmaster 400 AC/DC - TIG svejser Vandkølet
BUDT 1700,- DKK
UNBRACO SÆT, StahlKaiser, 32 dele.
Sharp kasseapparat
Jytte Kløve (f. 1949) “Klapring” af 14 kt. rosaguld prydet med cabochonslebet smaragd. Vægt ca. 14,5 g. Front 1,5×5 cm. Str. ca. 61,5. Smykkebeskrivelses medfølger.
Peder Evald Madsen (PEM) skitser, 5 stk. Fra 1999 og 2000. De måler fra 10 x 15 cm til 21 x 14 cm. Signeret. Fra dødsbo - salg for advokat. MOMSFRI
Sæt på seks dækketallerkener samt tilhørende fad., fane støbt med rocailler og kæmninger. Steingrim Winther. Vægt 4488 g. Diam. 28 og 37 cm. (7)
Lars Swane (f. Frederiksberg 1913, d. sst. 2002) Opstilling med udsigt gennem vindue. Sign. Lars Swane. Olie på lærred. 76×65. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Krydderisæt med 16 krydderiglas og roterende stander. Ubrugt
Ovalt bord af mahogni, dekoreret med intarsia, kehlet kant, opsat på fødder af messing. Regency form. Cirka 1900. H. 67. B. 48. L. 71.