Lukker 03/12-2024 12:00:00
CASE / David Brown1390 Traktor Traktoren starter og kører Case 1390 traktor med aftagelig DAN - CHIF frontlæsser med tremmeskovl. Timetæller står på 5009 Timer. Traktoren er med SEKURA førerhus. God stærk traktor til hobbybrug/fritidslandmanden.
Afhentes: PK - 7400 Herning, Denmark (via Google Maps)
Vola indbyg. del, KV1 messing tude
Hans Bølling Et par bakkeborde af teak, hver med to vendbare bakker med sort og hvid formica. Udført hos Brdr. Krüger. H. 56. Diam. 50. (2)
Yves Saint Laurent (f. 1936, d. 2008) “Nano Sac de Jour” taske af blåt læder med gyldne beslag, to hanke, aftagelig skulderstrop, et rum med en indvendig lomme og sort for. Hængelås medfølger. H. 19 x B. 22 x D. 9,5 cm. Kort medfølger.
Stort parti legetøj rigtig meget blandet. ubrugt
1858. 8 sk. 8 stk i lidt blandet kvalitet. Stemplet. [ 8 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Kay Nielsen (f. København 1886, d. Altadena, Los Angeles 1957) Komposition. Usign. Radering, monteret på karton. Bladstørrelse 22,5×25,5. Uindrammet.
36 dunke lugt-fjerner á 5 liter (ubrugt)
Gående Buddha. Forgyldt bronze. Thailand 19. årh.s slutning. H. 27 cm.
"Sølv" 5 armet lysestager 50cm. 5 stk.
Bolt med stjerne M 6 x 16, 250 stk.
22 hegn 25 klodser Samlebeslag 2 meter højde 3.50 bredde
Christian Dior “Lady Dior” taske af hvidt og pink kanvas med hvide læderbesætninger, sølvfarvede beslag, to hanke, aftagelig skulderstrop, et lynlås rum med en indvendig lynlås lomme og pink stof for. H. 22 x B. 25 x D. 12 cm. 2014. Kort medfølger.