Lukker 25/11-2024 09:20:00
Afhentes: Alta, Norway (via Google Maps)
Inkl. Stort parti papir
Axel Salto (f. København 1889, d. Frederiksberg 1961) Cirkulær skål af poleret bronze. Udvendigt støbt med dekor i riflet stil. Stemplet SALTO, 62, IHR. Udført hos Nordisk Bronze Industri, Valby. H. 10,2. Diam. 17,7–18.
10 Tool boxar Hilti 5 Fäste till dammsugare Kit för brukningsmaterial DSH600 11 Tändstift nycklar
Står i 6740 Bramming. An-pack sortimentskasser i pap. 3 størrelser. 6 stk. høje som måler (36 x 21 x 27 cm.). Store er der 46 stk. af (36 x 21 x 13 cm.) og den lille er der 55 stk. af (37 x 11 x 13 cm). Brugt. Oprydning fra virksomhed. +MOMS
1846. Pragtfuldt lille brev fra Aalborg 11.6.1846 til København. Påtegnet “Pr. IRIS Franco” [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Timer: 10.798 Årgang: 2001 Kapacitet: 2700 Kg Løftehøjde: 3300 mm
BUDT 19200,- DKK
1854. 8 sk. grøn. Særdeles bredrandet eksemplar i perfekt postfrisk kvalitet. Attest KPK [ 5 ] [ ** ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Isfjerner fra Basta, 18 dåser
Kinesisk skål af porcelæn, dekoreret i blåt med hjorte i landskab, blomster og symboler i felter, tunget fane. Wanli (1573–1620). Diam. 21,5 cm.
VARMEKANON, Diesel.
2 stk. antikke engelske armstole i eg polstret med grønt velour. Måler H81cm. Brugt og med brugsspor. MOMSFRI