Lukker 03/12-2024 19:13:00
Gerda Wegener, efter (f. Hammelev 1886, d. Frederiksberg 1940) Tre erotiske kompositioner fra Fortunio, 1934. Alle trykbetegnet. Gravure på papir. Orig. kolorering. 22,5×16. Uindrammede. (3)
Heinrich Hansen (f. Haderslev 1821, d. Frederiksberg 1890) En munk i en snedækket klostergård. Sign. H. H. Olie på lærred. 27,5×22.
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk ABC Trailer - Med blæser / With air blo ABC Trailer - Med blæser / With air blower
BUDT 15750,- DKK
Telesteps Teleskopisk Enkelstege Prime 4,1 m Längd, utdragen: 4,1 m. Längd, ihopskjuten: 93 cm. Antal stegpinnar: 12 steg. Djup på stegpinnar: 80 mm. Stegens bredd: 56 cm. Max. arbetshöjd: 4,9 m. Vikt: 17,4 kg.
Et par barok form stager af sølv, rigt smedet med ornamentik. Kiev importstempel, lødighed 84. Ca. 1900. Vægt 904 g. H. 37,5 cm. (2)
Ny 40 cm skovel med tænder. Uden skifte. se foto. Årgang 2019 Har aldrig været monteret.
6 stk Køkkenbordplader alle med håndvask, forskellige Farver og mål op til 360 x 62 cm, nogle med ridser og mangler samt transportskadet, Kom til Eftersyn
Et par små lette fine jernbeslåede italienske pistoler ca. 1700 af A. Lazorini i Brescia med dekorerede kolbekapper, kronede blanke tomskilte, let stålskåret låse med flade former og varhager mærkede A. . LAZARONI, stålskåret hane og haneskrue, gennembrudte stålskårne sideblikke, ca. 19,6 cm. lange piber i kaliber ca. 13 mm. bagtil ottekantede fortil runde med overgangen markerede med bånd og gravering, på ottekanteterne stempelgruppe med bl.a. Støckel 5096. (2)
God stenvogn med mange anvendelsmuligheder. Mulighed for at udbygge modellen med meget ekstratilbehør fra forhandler. Lader og batteri medfølger. Baron Smartmover - Stenvogn
BUDT 9750,- DKK
BATO VÆRKTØJ. Skruetrækker sæt samt 2 stk. Tangsæt.
Ca. 120 stk Gulvplader brædder, 300 x 60 cm, i alt ca. 216 m2, varierende stand
1851. 4 RBS Ferslew. Plade I. PRAGTBREV fra Vejle til København med fint stumt stempel og 1 1/2-rings VEILE 18.5.1851 [ 1 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×