Lukker 03/12-2024 19:23:00
Kay Bojesen (f. København 1886, d. Gentofte 1958) To elefantfigurer af patineret eg. Stemplet Kay Bojesen, Denmark Copyright. H. 12,5. L. 15. (2)
Royal Swiss bestiksæt, 24 dele. Ubrugt og i original kuffert. + MOMS
"Sølv" 5 armet lysestager 50cm. 5 stk.
2 diverse cylindre
Affuger ProKlima
1952. PRØVE-mærke. Postfrisk [ ** ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Perlehalskæde prydet med talrige barokke ferskvandskulturperler med kuglelås af metal. Perlediam. ca. 12–15 mm. L. 45 cm.
BUDT 1350,- DKK
Adam Gabriel (f. 1967) Ansigt, 2011. Sign. Adam 2011. Mixed media på papir. Lysmål 75×55. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Selges på vegne av kunde. Fungerer normalt.
Romerske kejserdømme, Otho, 69, Denar, Rom, PONT MAX, 3,37 g, RIC 19 Ex. Professor Niels Hannestad
Mogens Zieler (f. København 1905, d. Odder 1983) Syv skitser til fliser samlet i tre rammer. Usign. Oliekridt på papir. Lysmål hver 14,5×14,5. (3) Proveniens: ABR auktion 429, 1981 nr. 488. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.