Lukker 03/12-2024 19:25:00
Kähler (d. 1900, Keramikværksted, Næstved) Gulvvase af lertøj. Dekoreret med turkisgrøn/sort dobbeltglasur. Sign. HAK, Danmark. H. 56.
LUFTGEVÆR, 2 stk.
Bestik Rustfri stål m. Soet skaft 12 stk Knive, gafler, spiseskeer, teskeer, salatsæt, kartoffelske og sovseske
Grækenland. ca. 1861–1983. Samling i 2 tykke indstiksbøger med flere bedre værdier og sæt iblandt. [ ** * ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Granat, turmalin- og zirkonsmykkesæt af 14 kt. guld bestående af armbånd og halskæde hver prydet med talrige facetslebne og oval facetslebne granter, turmaliner og naturlige zirkoner. Samlet vægt ca. 94 g. Armbånd B. 12 mm. L. ca. 20 cm. Halskæde B. 13–19 mm. L. 43,5 cm. (2) Smykkevurdering fra Magnus Enna i 2014 medfølger.
Romerske kejserdømme, Septimius Severus, 193–211, Laodicea ad Mare, Tetradrachm, 208–209, 12,43 g, Prieur 1148 Ex. Professor Niels Hannestad
Ebel E-Type af stål, Ref. E9137C51. Mekanisk kronograf værk med automatisk optræk. Sort gummirem med foldespænde af stål. Ø 41 mm. 1990'erne
2 stk Lagervogne med luftgummi hjul, ladmål L 125 B 65 cm
Mandskabsskab Sonesson for 2 personer med 2 rum til hver, h 190 D 55 B 100 cm, med Brugsspor
3 stk Knivsliber , ubrugt i kasse
God model og i god stand, men trækhjul trænger til at skiftes og kæden i undervognen er også noget slidt. Maskinen leveres med 1 styk grave-skovl !. ! NB ! Engcon Rotortiltet der ses montert på maskinen, på billederne medfølger ikke ! New Holland / Kobelco E140 CSR - 16 ton
BUDT 175000,- DKK
12 bts. Château Pichon Longueville Baron, Pauillac. 2. Cru Classé 2005 A (hf/in). Owc.
BUDT 10500,- DKK