Brita Svefors (, Sverige)

Lukker 03/12-2024 20:36:00

Brita Svefors (, Sverige) Håndvævet tæppe af uld i “rölakan” teknik. Geometrisk dekor i lyserøde og grå nuancer. Sign. S. Udført hos Axeco, 2. halvdel af 20. årh. L. 278. B. 192.