Lukker 03/12-2024 20:36:00
Märta Måås-Fjetterström (f. Kimstad 1873, d. Helsingborg 1941) “Blomlapp Pensé”. Vægtæppe af uld i “gobeläng” teknik. Sign. AB MMF. Udført efter 1941 hos AB Märta Måås-Fjetterström. H. 24. B. 23,5.
ubrugt motor 0,8KW
Plastik-svejser til at svejse plastikrør - har stregkodelæser og er kallibreret i år 2020. Strømbehov: 230V / 16 A / 50Hz. PS: Opbevaringskasse medfølger. Widos ESI-2000 - Plastik-svejser / Plastic Welder - 230V / 16 A / 50Hz
Mountainbike, Nishiki 26" m. 21 gear + damecykel, Greenfield m. 28" m. 7 indvendige gear
Parti div. værktøj, LED-lygter, båndstrammer m.v. (ubrugt)
3 paller div. hobby artikler
Blücher rist Vienna 900 mm. 1 stk. Ubrugt.
Anders Moseholm (f. 1959) “Local Global”, 2015. Sign. med titel og datering på bagsiden. Olie på lærred. 200×133. Uindrammet. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
1952. PRØVE-mærke. Postfrisk [ ** ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Ca 120 stk Cognacglas 25 cl. 2 modeller
1875. 4 øre, 12.tryk (2) og 8 øre, 14.tryk (2). I alt 24 øre på meget smukt VÆRDIBREV sendt med landposten fra VINDINGE, via Vejle til Skanderborg [ 23,25 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×