Lukker 03/12-2024 20:48:00
Gunni Omann (f. 1930, d. 2009) Cirkulært spisebord af palisander, plade med udtræk, tre tillægsplader medfølger, heraf én med sarg. Model 55. Udført hos Omann Jun's Møbelfabrik. 1960'erne. H. 71. Diam. 120. Udtrukket L. 270. (4)
Parti div. emballage (ubrugt)
Badeværelsesskab, Dansani Urban vægskab med låge, softclose. Incl 2 glas hylder. Bredde 40 cm, Højde 80 cm, Dybde 19 cm. Skade på front og inde i skabet. Ubrugt.
12 bts. Château Pichon Longueville Comtesse, Pauillac. 2. Cru Classé 1998 A (hf/in). Owc.
6 stk. fedtsprøjter, Kabi (ubrugt)
N. F. Schiøttz-Jensen (f. Vordingborg 1855, d. København 1941) Bjergparti fra Italien med en familie gående langs en vej. Sign. N. F. Schiøttz-jensen. Olie på lærred. 48,5×69,5.
rørskåle rockwool 4 stk a 1 meter, 48 x 30 mm. Ubrugt.
14 stk Lyngby Glasvaser heraf 11 Mat og 3 Klar, H 20 cm
Ubekendt billedhugger, 20. årh. Organisk form. Usigneret. Delvist poleret fedtsten på sokkel af granit. H. 46.
Kraftig Løfteåg Max. 14000 kg, Egenvægt 140 kg. Årg. 2003