Lukker 03/12-2024 20:59:00
Roger Persson (f. 1967) “Happy”. Et par drejestole med stel af aluminium med returdrej og vippefunktion, betrukket med sort skind. Udført og mærket hos Swedese. (2)
25 kg Fuchs Stabyl LX 460 Syn 00, syntetisk High Performance fedt
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Terex TC 125 - 12,8 ton - Rotort Terex TC 125 - 12,8 ton - Rotortilt
BUDT 188000,- DKK
60 liters akvarie + ekstra filter + akvarie-bord
Hele Verden. Parti på palle med bl.a. en del Danmark inkl. lidt bedre udgaver bl.a. Gl. Luftpost komplet samt 2 stk Posthuse mv. Desuden meget fra USA samt Grønland og Færøerne mv. [ ** * ? ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
BUDT 2300,- DKK
1939. Bølgel. 8 øre grå tp. II. Single på “REN TRYKSAG” fra Vejle 11.1.1955 til Bredsten. Forsinket og påskrevet “Fundet bag Radiatoren” [ 201a ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Inddækninger 1 stk metalbestos Ø280 5-32 grader sort, 1 stk metalbestos Ø230 0 - 5 grader, alu. Ubrugt.
Ducker UNA 200 Slagleklipper. Pæn og velholdt slagleklipper. Med trepunkt ophæng. Hydraulisk drift.
Et par armstole af mørkbejdset egetræ. Barokform, ca. 1900. (2). Dette emne handles i fuldmoms Fuldmoms På dette emne beregnes moms på 25% af både hammerslag og salær
Lars Nørgård (f. Aalborg 1956) “The Forgetful Theater”, 2013. Sign. på bagsiden Lars Nørgård med datering. Olie på lærred. 175×300. Uindrammet. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
BUDT 75000,- DKK