Lukker 27/11-2024 07:14:00
Afhentes: Zone 4 Fyn (via Google Maps)
24 spande kold reparations asfalt (ubrugt)
Et par svenske natskabe af bemalet træ, front med skuffe og dør. 20. årh. og senere. H. 76. B. 37. D. 36.
Karel Appel (f. Amsterdam 1921, d. Zürich 2006) “The Archer Serie”, 1989. Sign. Appel. Olie på lærred. 40×51. Proveniens: Marisa del Re Gallery, New York. Proveniens: Privatsamling, Sverige. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Finn Juhl (f. Frederiksberg 1912, d. Ordrup 1989) “FJ 45”. Lænestol af teak. Sider, ryg samt løs sædehynde betrukket med patineret brunt skind. Formgivet 1945. Udført ca. 1950'erne hos snedkermester Niels Vodder, stemplet. Model præsenteret på Københavns Snedkerlaugs udstilling på Kunstindustrimuseet 1945. Litteratur: Grete Jalk [red.]: “Dansk møbelkunst gennem 40 Aar”, bind 2, s. 276–277.
BUDT 2300,- DKK
Velfungerende vandvogn på 10m2, brugt til vanding af ridebane. ABC 10m3 - 10m3 vandvogn / 10m3 water wagon
BUDT 26000,- DKK
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk VA 2718B4 - Lasteevne / Capacity 2.700 kg - Maskintrai VA 2718B4 - Lasteevne / Capacity 2.700 kg - Maskintrailer
Gallakjole fra ophørt butik str: 48 vejl pris 1990kr , ubrugt
Vandhane berøringsfri Hansgrohe, til forblandet vand, fremspring 11,2 cm. Ubrugt.
Handy Transportvogn 200 x 70 cm med bremser