Lukker 27/11-2024 08:32:00
- Grab til lastvognskra ABC 43 cm - Grab til lastvognkran
Børge Mogensen (f. Aalborg 1914, d. Gentofte 1972) Henrik Vibskov (f. 1972) “No. 1 - The Fringy Edition”. Et par lænestole med ben af røget eg, betrukket med flerfarvet uld og hestedækken. Udført hos Fredericia Furniture, 2015. (2)
TRYKLUFTSLANGE opruller, 10+1 meter. Maks. 12 bar. Ubrugt.
VINKELSLIBER, Sseries SR-008.
Ca. 80 stk. strandtasker, 40 stk. sort og 40 stk. lys grå. Ubrugt.
Peder Evald Madsen (PEM) malerier på lærred/tekstil. Det ene måler 59 x 70 cm. og det andet måler 69 x 110 cm. De har været rullet sammen, er lidt flåset i kanten, krakeleret og har mindre huller. Fra dødsbo - salg for advokat. MOMSFRI
England. 1883–1884. 5 s. karminrosa på BLÅT PAPIR. Pænt eksemplar stemplet på tydeligt blåligt papir. Sjælden med så tydelig farve i papiret. Rep. rift i toppen. (SG £3850) [ SG 176 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
2 stk Dekorationsfad på 3-ben Ø 45 cm + 22 stk Spejlglas heraf 12 stk Ø 25 cm og 10 stk Ø 30 cm + 5 Stentøjs kander, samt 7 stk store Glasvaser
Mål: 240x86