Lukker 27/11-2024 10:02:00
Noget rust og buler. ABC 824190 - 20 fods Container
Inkl. Taske
BUDT 475,- DKK
10 ubrugte 2" kuglehaner
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Bauer Vandingsmaskine - 400 meter, Ø100 mm sla Bauer Vandingsmaskine - 400 meter, Ø100 mm slange
BUDT 5250,- DKK
Axel Salto (f. København 1889, d. Frederiksberg 1961) Cirkulær skål af poleret bronze. Udvendigt støbt med dekor i riflet stil. Stemplet SALTO, 62, IHR. Udført hos Nordisk Bronze Industri, Valby. H. 10,2. Diam. 17,7–18.
Hans J. Wegner (f. Tønder 1914, d. Gentofte 2007) “JH 701”. Sæt på otte stole med stel af forkromet stål, kopstykke af eg med indlægninger af mørkt træ. Sæder betrukket med brunt nigerskind. Formgivet 1965. Udført ca. 1960–1970'erne hos snedkermester Johannes Hansen. (8) Model præsenteret på Københavns Snedkerlaugs Møbeludstilling på Kunstindustrimuseet 1965. Litteratur: Grete Jalk [red.]: “Dansk møbelkunst gennem 40 Aar”, bind 4, s. 300–303.
Inkl. Vægophæng Køber nedtager selv
12 stk spærplanker 45x300x4500mm + 6 stk 45x125x3600mm. Har stået ude et stykke tid.
IdaT rygsæk 25 stk. med logo
Carl V. Meyer (f. Aalborg 1870, d. Frederiksberg 1938) Portræt af en dreng. Sign. Carl V. Meyer 1908. Olie på træ. 16×14.
Svend Danelund (f. Skagen 1916, d. sst. 2001) “Kran”, 1966. Sign. SD. Olie på plade. 60×48. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
1 bt. Château Haut Brion, Pessac-Léognan. 1. Cru Classé 2005 A (hf/in). Owc.