Lukker 27/11-2024 10:30:00
Rotorharve med såmaskine Nye tænder på harve. Skiver på såmaskine er skiftet. Står klar til brug. Computer medfølger. PTO medfølger. 3 punkts ophæng. Massive gummi pakker. Sået 557 ha.
Afhentes: JA - 6500 - Vojens, Denmark (via Google Maps)
Håndvaskarmatur AM.PM Hit, sort messing, med bundventil. Ubrugt
Slesvig. 1920. Mappe med 30 bedre Plebiscit forsendelser m.m. Bør ses [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
PALLELØFTER, Elektrisk. Højde 800 mm.
GRYDESÆT, 3 dele.
80 stk Groovy Middagstallerkener Ø 26 cm
Står i 6740 Bramming. Diverse elektronik og ledninger - bl.a. strømspareskinner, HP dockingstation, printkort, Heidolph type 842, strømledninger, adaptere mm. Både brugt og ubrugt. Har stået på lager længe og fungerer umiddelbart. Oprydning. +MOMS
Corneille (f. Liège 1922, d. Auvers-sur-Oise 2010) “Le grand oiseau familier”. Sign. Corneille 77, E/A. Radering. Bladstørrelse 76×56. Uindrammet. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
- Floating dredger med 20-30 meter gravedybde - Er stadig i drift. - Har flere gange i sin levetid været skilt ad og transporteret på 10 lastbiler med udtrækstrailere. Sælger er behjælpelig med instruktion i adskillelse for transport. - Hvis køber montere en længere stålwire, kan den grave endnu dybere. Mohr & Federhaff MBA110 - Flyde gravemaskine / Floading dreger
BUDT 306000,- DKK
Rubin- og diamantarmbånd af 18 kt. hvidguld prydet med talrige dråbeformede rubiner på i alt ca. 1.66 ct. og talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 1.06 ct. L. 17,8 cm.