Lukker 03/12-2024 11:30:00
4 dunke flydende tøj-vaskemiddel á 20 liter (ubrugt)
Afhentes: Mariendalsvej 24A 8800 Viborg (via Google Maps)
Messika Diamantarmring af 18 kt. rosaguld prydet med talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.70 ct. Farve: F-G. Klarhed: VS. Serienr. B51573. Vægt ca. 20 g. B. 8 mm. Indvendig diam. ca. 5,7 cm. Str. M. Certifikat fra Messika og kvittering nr. 13170 medfølger. Ny pris DKK 66.700,-
Ejnar R. Kragh (f. Nykøbing F. 1903, d. København 1981) Udsigt over blomstrende marker. Sign. Ejnar R. Kragh. Olie på plade. 61×73. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Henning Damgård-Sørensen (f. Ålborg 1928, d. 2013) Uden titel. Sign. Damgaard 2002, 4/20. Poleret metal. Base af sortmalet træ. H. inkl. base 21. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
1 stk Partytelt 6 x 9 meter, med stel i kraftig alu. Profiler, dugen er stærk, vind- og vandtæt, der medfølger certifikat på teltet 7-2025
3 bts. Château Latour, Pauillac. 1. Cru Classé 1996 A (hf/in).
PALLE med diverse spånpladeskruer.
Grønland, Den Kgl. Grønlandske Handel, 1 kr 1911, No. 7492, Oscar Wesche / Munch, Sieg 50, Pick 6, papirrevne ved højre margin samt limrester på revers
GENERATOR, Metallo Meta-Gen2200.W.
6200 stk facade tegl + lidt hjørne sten. Ubrugt på 7 paller.
Kulgrill 75 x 49 cm med sidebord og hjul for transport