Lukker 03/12-2024 11:30:00
42 dunke alu-rens á 5 kg. (ubrugt)
Afhentes: Mariendalsvej 24A 8800 Viborg (via Google Maps)
Golfvogn + 2 stk. golfbags + div. golfkøller
Græsk-Akamenidisk libationsskål af bronze med omphalos og bred rand, eksteriør drevet med kannelurer. 4. årh. f. Kr. H. 7 cm. Diam. 14 cm. Proveniens: Dansk privatsamling. Erhvervet i 1991, Kunsthallen auktion 407, lot 707.
HAMMERE, 5 stk.
Peltor Litecom samtale hovedsæt, med nye ørekit
Peder Evald Madsen (PEM)´s blå arbejdsjakke og hjemmelavet varme skjold (brugt når han støbte (set på billede)). Fra dødsbo - salg for advokat. MOMSFRI
Nils Erik Gjerdevik (f. Oslo 1962, d. København 2016) Komposition. Sign. og dateret på bagsiden. Olie på lærred. 50×60. Uindrammet. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
KONUS BORESÆT, Stanford, i metalkasse.
Mindemedaljen i anledning af Prins Henriks død (Pr.H.Mm.), sølv med krone, 28 mm, i rødt og hvidt krydsbånd med to guldstriber - original æske og diplom dateret 11. juni 2018 medfølger
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk ABC SA 250 Typ 2 - RA ABC SA 250 Typ 2 - RAUCH
BUDT 7750,- DKK
TRYKLUFTSLANGE opruller, 10+1 meter. Maks. 12 bar. Ubrugt.
Walasse Ting (f. Shanghai 1929, d. New York 2010) “Kiss me”. Sign. på bagsiden Ting 1985 med titel. Akryl på lærred. 50×68. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk ABC Transport kasse til trak ABC Transport kasse til traktor