Lukker 03/12-2024 11:30:00
Affaldsstativ + stativ for tromler/dunke (ubrugt) (står på repos)
Afhentes: Mariendalsvej 24A 8800 Viborg (via Google Maps)
Gulvvaskemaskine Hako B910, med oplader, kører med larmer fra børstehoved
Kay Nielsen (f. København 1886, d. Altadena, Los Angeles 1957) Komposition. Usign. Radering. Bladstørrelse 13,5×11.
Royal Copenhagen Bambi. Nr. 2609. 1. sortering. Brugt. Fra dødsbo. MOMSFRI.
Dykpumpe til beskidt vand. 15000 L/time. Metalhus. Max. 20 meter løftehøjde. Ubrugt
1861. Udstillingsplanche med 2 interessante tjenestebreve. “Særbehandling i Randers” [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
1 bt. Mg. Château l'Eglise-Clinet, Pomerol 2001 A-A/B (bn). 1 bt. Mg. Calem Vintage Port 1983 A-A/B (bn). Total 2 bts.
1 bt. Diplomatico Rum Oc. “Single Vintage 2005”. 1 bt. Diplomatico Rum Oc. “Ambassador Selection”. Total 2 bts.
Grønland. 1915–2000. Parti i kasse med bl.a. bedre lagerbog med Pakke-porto, Amerikanerudgaver og Danmark Befriet udgaver mv. [ ** * ? ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
ALU FÆLGE / DÆK. 4 stk. Goodyear str. 235/50 R 20. Passer til Mazda.
Peter Nyborg (f. København 1937) “'The New Victory”, 1984. Sign. Nyborg. Goauche på papir. Bladstørrelse 56×74. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Fjerkræplukker , kvalitetsmaskineudstyret med 180 fingre og kan plukke 540kg/timen.Tøndens diameter er 60cm og den er udstyret med vandtilførsel.Egner sig perfekt til lille landbrug, jæger, hobby odrætter osv. Vægt 60kg. Ubrugt.
5 stk LED lamper 100W 6500K. 220V. IP65. Med beslag til montering. (Bemærk dette lot består af 5 lamper)