Lukker 03/12-2024 11:30:00
338 bøtter vådservietter for hænder og overflader, Wet Wipe á 80 stk. (ubrugt)
Afhentes: Mariendalsvej 24A 8800 Viborg (via Google Maps)
Div. afløbsrør rustfri stål Ø: 50mm og Ø: 75mm
drejekrans 105 i diameter
Ca. 20 vandmålere
BUDT 425,- DKK
Snöslunga Antti OBS! Objektet säljs utan moms! - Fungerande - Trepunktsfäste - Kraftuttagsaxel på bild medföljer Lasthjälp finns att tillgå mot ersättning - Bredd ca 230 cm - Djup ca 150 cm - Höjd ca 120 cm
Ca. 443 stk Glasskåle forskellige str. 9 - 10 - 12 - 14 og 17 cm samt 9 stk Hvide Kartoffelskåle Ø 25 cm
Emanuel A. Petersen (f. Frederiksberg 1894, d. Farum 1948) Parti fra Kagssinguit, Godthåb. Sign. Olie på lærred. 30×48. Proveniens: ABR auktion 249, 1970 nr. 446.
Entre møbler eller brug dem på værelset, i stuen el. lign. Halvbord i eg med hylde. Mål: 71,5 cm, B: 86,5 cm, D: 40,5 cm. Lille almuemalet kommode med udskæringer. Mål: H: 76,5 cm, B: 68,5 cm, D: 36 cm. Brugte, dermed brugsspor. MOMSFRI
Parti lange bor
A Thai bronze figure of Sakyamuni Buddha seated in sattvasana with his hands in bhumisparsa and dhyana mudra on a throne and wearing a sanghati. Ayutthaya period, 16/17th century. H. 67 cm. Proveniens: Dansk privatsamling.
Finn Juhl (f. Frederiksberg 1912, d. Ordrup 1989) “FJ 53”. Lænestol af teak, svævende armlæn på mellemstykker af messing. Sider samt ryg betrukket med lys uld, sæde med brun uld. Formgivet 1953. Udført 1950–1960'erne hos snedkermester Niels Vodder, ej stemplet. Model præsenteret på Københavns Snedkerlaugs udstilling på Kunstindustrimuseet 1953. Litteratur: Grete Jalk [red.]: “Dansk møbelkunst gennem 40 Aar”, bind 3, s. 270–271.