palle diverse
1882. 5 øre, 4.tryk. Små Tal. Pos. 92 med variant “STREG I M”. Attest Nielsen [ 32x ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
BUDT 26000,- DKK
Køkkenknivssæt udført i 110 lags Japansk Damaskus stål. Bunkakniv, nakirikniv og universalkniv. Kniv blad 14-21 cm, super skarpe og holdbare. Hårdhed 60-62 HRC. Skæfte i ironwood. Ubrugte i gaveæske. Modelfoto
Parti div. værktøj (ubrugt)
Julius Friedrich Ludwig Runge (f. Röbel 1843, d. Lindau 1922) Kystparti med en stråtækt gård. Sign J. Runge. Olie på plade. 50×60.
10 x 1 liter automatisk transmissionsolie, Donax TA (D)-21631 (ubrugt)
August Schiøtt (f. Helsingør 1823, d. Hellebæk 1895) “Børn ved Stranden”. To soppende børn ved Aalsgaarde i Nordsjælland. Sign. A. Schiøtt. 1887. Olie på lærred. 90×117. Udstillet: Charlottenborg 1887 nr. 342. “Badende Børn. Motivet fra Aalsgaarde”, 1884, der regnes blandt August Schiøtts hovedværker, blev solgt for 460.000 kr på Bruun Rasmussen Vejle auktion 73 del 1, 2000 nr. 989, afb. s. 153 og på omslaget.
Rolex Datejust af 18 kt. guld og stål, Ref. 116233. Mekanisk værk med autmoatisk optræk og datovisning, kaliber 3135. “Oyster” lænke af 18 kt. guld og stål, omkreds ca. 16,5 cm. Ø 36 mm. 2004. Kassenr.: 116233. Bagkassenr.: 2080. Serienr.: F511401. Værknr.: 0398254. Lænkenr.: 72203. Rolex æske, manual og 2 ekstra led medfølger. Dette katalognummer sælges på begæring af advokat, forsikringsselskab eller offentlig myndighed.
Ægyptisk figur i form af Sekhmet, oprindeligt glaceret, med stribet paryk og centralt hul til nu manglende hovedbeklædning, bagside med pilaster. Monteret på base. Sentid-Ptolemeisk periode ca. 664–30 B.C. H. 8 cm. Proveniens: Dansk privatsamling. Erhvervet i München, Haus der Kunst, ved Tut Ankh Amon udstilling i 1980–81.
Romerske kejserdømme, Diva Faustina I, død 141, Sesterts, Rom, AETERNITAS S C, 26,36 g, RIC 1114 - sjælden Ex. Professor Niels Hannestad
Thailand/Japan. 3 indstiksbøger med diverse mærker. [ ** * ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
BUDT 330,- DKK
Pendel, Halo design, HALO Ball Ø25, loftlampen er i opal glas med top i krom. Fatning E27. Ubrugt.