Lukker 04/12-2024 17:38:00
Louis Vuitton “Alzer 60” trunk af brunt monogram kanvas med brune læderbesætninger, gyldne beslag, kort læderhank, et rum med stropper, beige for samt udtagelig bakke. To nøgler medfølger. H. 22 x B. 60 x D. 42 cm.
BUDT 16000,- DKK
El-højdeløfter for gående - max. 1000 kg. - løftehøjde 3300 mm. - holder syn til 1. måned 2025 + lader (kan først udleveres 30 minutter inden udleveringen slutte, bliver brugt til udleveringen)
KNIVTASKE udført i læder og tyk canvas. Str. Udfoldet 95 x 43 cm. Leveres uden knive mv. Ubrugt i gaveæske
Diamantarmbånd af 18 kt. rosaguld prydet med talrige smaragdslebne diamanter på i alt ca. 5.64 ct. Farve: H. Klarhed: VS-P. Vægt ca. 13,5 g. B. 5 mm. L. 18,4 cm. Dette emne handles i fuldmoms Fuldmoms På dette emne beregnes moms på 25% af både hammerslag og salær
Annette Hoff-Jessen (f. København 1949) “Palet Portræt”, 1979–80. Sign. Annette Hoff-Jessen med titel og datering på bagsiden. Olie på lærred. 50×40. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
1 ubrugte hydr. Motor for GMR, Stensballe
Ca. 75 stk Martiniglas - 14 cl
4 meter. såsæt med rotor Harve. Maskinen fremtræder ekstremt velholdt. Maskinen har sået 2531 ha total. Der er lavet overbygning på magasinet, så maskinen indeholder 2000 kg. korn Tænderne på rotorharven er skiftet inden for 50 de sidste ca. ha. Kameraer medfølger ikke Der medfølger Markører til maskinen. Der medfølger såkasse til såning af efterafgrøder. !! Der er ikke læssemaskine på lokationen, kun en almindelig traktor !!
Radiator Purmo 1 stk, 30 cm høj, 140 cm lang, tredobbel med lameller, med beslag.Toprist skadet, se foto. Ubrugt
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Lister 3 cyl. - kVA 15 / KW 12 / AMP 22,8 / 3 x 380/2 Lister 3 cyl. - kVA 15 / KW 12 / AMP 22,8 / 3 x 380/220V
BUDT 10250,- DKK
Tre små vaser af glas, dekorerede i emaljefarver med træer i henholdsvis sommer- og vinterlandskaber, samt en med mølle. Én utydeligt sign. Antagelig ca. 1900. H. 7,5 cm. (3)
KNIVSLIBESTEN. Dobbeltsidet korn 500/3000. Ubrugt. Modelfoto