Lukker 04/12-2024 19:10:00
Safirarmbånd af platin og 14 kt. guld prydet med fem facetslebne safirer. Vægt ca. 7,5 g. B. 7 mm. L. 16,2 cm. Smykkevurdering fra Magnus Enna medfølger. 2017.
Popcornmaskine, 230V, rød, til både prof og privat brug. Modellen er fødevaregodkendt. Den er udført i en god kvalitet, med autentisk tivoli design. Måler 56x42x76 cm. Tilsuttes 220v-240v/ 50-60hz. Aftagelig teflon belagt gryde som sikre let rengøring. Samtidig er drypbakken og skuffelågen aftagelig og udført i rustfri stål. Ubrugt.
Parti div. jule-handelsvarer + 20 sæt æsker á 3 stk. (ubrugt)
Royal Mail Company, St. Thomas, 1 cent u.år (ca. 1860–1880), messing, ensidigt kultegn, Sieg - , Lyall 1 (dette eksemplar afbildet), 2,93 g - uhyre sjældent kultegn Extremely rare (Lyall plate coin) Ex. Johnny og Jette Birkegaard Bæhr, ex. Bob Lyall
Iran, Kakuyiderne, Faramuz, AH 433–443 (1041–1051), Dinar AH 435, Isfahan, med Tughril Begs navn, 3,98 g, Album 1592.2 Ex. BR 1449/5207, 2014
2 bts. Champagne Blanc de Noirs “Les Maillons” Extra Brut, Ulysse Collin A (hf/in). Base 2018 Deg. 2022
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Hardi 400 li Hardi 400 liter
Ca 25 stk. Piher P1 og P2, 300 kg, 100 til 170 cm, understøttere
Flot trailer med rampe. Kasse til opbevaring foran. Lorries TMP 35
BUDT 26000,- DKK
Urtekniv og universalkniv udført i 67 lags Japansk Damaskus stål. Knivblad 9-13 cm, super skarpe og holdbare. Hårdhed 60-62 HRC. Skæfter i rosentræ. Ubrugte i gaveæsker. Modelfoto
L. A. Ring (f. Ring 1854, d. Roskilde 1933) Udsigt fra Sankt Jørgensbjerg mod Roskilde Fjord. Sign. L. A. Ring 1917. Olie på lærred. 25×41.
Køletrailer med god isoleret kølekasse. Lift Zepro ZHD 250-155 og kølemaskine virker, trænger til servic Ackermann Fahrzeugbau Refrigerated trailer 136/7G - Carrier Maxima 1000 cooler box
BUDT 17000,- DKK