Lukker 04/12-2024 19:20:00
Georg Jensen (f. Rådvad 1866, d. Hellerup 1935) Et par røgkvartsmanchetknapper af 18 kt. guld hver prydet med slebet røgkvarts. Dessin 810. Georg Jensen efter 1945. Vægt ca. 19 g. Front L. 2,9 cm. (2) Original æske medfølger.
Per Linnemann-Schmidt (f. København 1912, d. 1999) Stor vase af stentøj dekoreret med okkerbrun glasur. Sign. PL-S, 71, 623, Danmark. Udført og mærket hos Palshus. H. 30. Diam. 24.
Papir/karton 10 pk med 250 stk i hver
Dennis Party bus Indreg. 13.07.1981 Totalvægt 16.100 kg Anhængertræk. Antal cylindre 6 stk. Største akseltryk 10.000. Diverse inventar medfølger feks. slush ice maskine. Kaffemaskine køleskab. Kan ikke på nuværende tid starte da den skal have nye batterier Bøjler følger med til overdækning af øverste dæk på bussen.
Soco Fleksibel Rullebane på hjul, L ca. 450 cm, B 40 cm
Tang amperemeter, infarød varmemåler, digital multimeter
Ubekendt maler, 19. årh. En borgruin i aftenlys. Utydelig sign. D. Mc L[?]. Olie på malepap. 16,5×24,5.
Se flere billeder og informationer - samt andre auktioner hos www.fymasauctions.dk Joskin Silospace 20 Joskin Silospace 20/40
BUDT 123500,- DKK
. Färmartanken 2000 liter
Stort parti bamser, ubrugte
6 bts. Château Pontet Canet, Pauillac. 5. Cru Classé 2018 A (hf/in). Owc.
1856. Oscar, 3 sk. lillagrå. Udsøgt mærke med centralt LAURVIG 12.11.1860. Attester Nielsen og Aune (begge) “PRAGTEKSEMPLAR” [ 3 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Meget velholdt Kombi Såmaskine. Computer Nordsten Agro Tram 2100. Manualer medfølger. Combi-Dan Harv Nordsten NS3040 - Doublet Record Combi-Dan 3000
BUDT 18000,- DKK