Lukker 04/12-2024 19:28:00
Per Borup Diamantlås af 14 kt. guld og hvidguld i form af hjerte prydet med brillantslebet diamant. Vægt ca. 7,5 g. L. 2 cm.
2 stk. M25-M52 Hånd Tapnøgler. No.7
Højtryksrenser Gerni 662A, ikke afprøvet.
Omega De Ville af 18 kt. guld. Ref. 54574087. Rem af sort firben. Ø 29,9 mm. Quartz. 1993. Æske medfølger.
Badeforhængsstænger med teleskop. Ubrugt
2 stk. vinkelslibere
Danmark. Lille parti bogtryksmærker i **/* kvalitet. En planche med mærker i sekunda kvalitet. [ ** * ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Vildtkamera med 2" farveskærm. HD-Video eller billeder op til 36 mp. Med IR dioder til natoptagelse samt bevægelsessensor. Bruger SD-kort og AA-batterier. Ubrugt
SMÅRUMS SKAB.
Christian IX, 2 Christian d'or 1869 CS, København, H 1B, S 1, F 293 - ridser ved portræt, ellers pæn
BUDT 38000,- DKK
Fernando Amorsolo (f. Manila, Filippinerne 1892, d. Quezon City, Filippinerne 1972) Høstarbejdere på vej hjem fra marken. Optrækkende uvejr. Sign. F. Amorsolo 1933. Olie på lærred monteret på plade. 33×48. Proveniens: Erhvervet i 1935 i Fillippinerne af Niels Bach (1885–1973). Herefter nedarvet i familien. Niels Breinholt Bach var uddannet kemiingeniør og rejste efter endt uddannelse og kort før 1. verdenskrigs udbrud til Java, hvor han fik arbejde på en hollandsk sukkerfabrik og i forlængelse heraf fik han tilnavnet 'Java-Bach'. I 1923 købte Bach en stor sukkerrørsplantage på Filippinerne og grundlagde firmaet 'Bachs Cane Sugar Co A/S 1923'. I slutningen af 1930'erne forlod Bach Filippinerne igen og flyttede med sin familie til USA.
Hitachi/Hikoki stiksavsklinger 29 pakker.
Topnøglesæt 171 dele.