Lukker 04/12-2024 19:33:00
To perlehalskæder hver prydet med talrige semibarokke peacockfarvede ferskvandskulturperler og talrige mørke ferskvandskulturperler. Perlediam. ca. 4–11 mm. L. 50–140 cm. (2)
12 m2 Coloc sten 8cm. Ubrugt på 2 paller.
BRANDSLANGE 20 meter med 2" stortz koblinger. Ubrugt.
Mason Saltarrelli (f. New Orleans, LA 1979, Bor og arbejder i Brooklyn, NY) Uden titel, 2018/19. Sign. og dateret på bagsiden. Olie på lærred. 76×61. Proveniens: Galleri Jacob Bjørn, Aarhus.
BUDT 10500,- DKK
1854. 4 RBS Thiele III, kastaniebrun. Plade III, nr. 35. Lille brev fra SØNDERBORG til Nyborg [ 1IIIe ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
Anders Moseholm (f. 1959) “Local Global”, 2015. Sign. med titel og datering på bagsiden. Olie på lærred. 200×133. Uindrammet. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Fladlåget kiste af egetræ, front med portalformede skæringer, bæregreb og beslag af jern. 18. årh. H. 51. B. 75. D. 45.
Ca. 145 stk Sorte runde hynder Ø 38 cm
Årgang 2001. 262628 km. Ifølge sælger kan den starte og køre, men den ryger meget. Formentlig en dyse, der er gået. Bussen har været registreret hos Hærens Materielkommando. Der medfølger forsvarets standardgodkendelse. Godkendt til 53/49 personer.
Uponor smarttrix Wave plus gulvvarmestyring X-165 6X. Ubrugt.
2 stk. oprullere, 1 luft + 1 El special model, stand ukendt