Lukker 04/12-2024 19:39:00
Tiffany & Co. “Diamonds by the Yard” halskæde af 18 kt. guld med solitaire diamantvedhæng prydet med brillantslebet diamant. Design Elsa Peretti. Vedhæng diam. 5 mm. L. 39 cm. Original æske medfølger.
Værkstedsrum med bl.a. 10 dele El-værktøj, Rullebord med skruestik, Håndværktøj, samt alt løs i rummet
Jacob Kjær (f. 1896, d. 1957) Sæt på seks spisestuestole af riopalisander. Sæde samt ryg betrukket med sort skind. Model A-49. Formgivet 1956. Udført ca. 1960'erne hos snedkermester Jacob Kjær. (6)
Står i 6740 Bramming. Herstal lamper, 3 stk med baldakin i rust/brun farve. Derudover 2 stk. gule lamper med skinne. Brugt. Oprydning fra virksomhed. +MOMS
Hængelås, 40 stk.
VAREBIL, PORSCHE CAYENNE CAYENNE GTS AUT VAN. 1st. Indreg: 25-03-2013. Synet: 07-05-2024. Km-tæller viser: 195055.
BUDT 53000,- DKK
Fred Lapis lazuli, smaragd- og diamantvedhæng af 18 kt. guld i form af stjernetegnet “stenbuk” prydet med udskåret lapis lazuli, marquiseslebet smaragd og talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 3.30 ct. Farve: G. Klarhed: VVS-VS. Vægt ca. 41,5 g. L. 7 cm. Stemplet Fred. Smykkebrandet Fred blev grundlagt i Paris i 1936 af Fred Samuel. Fred er kendt for deres luksuriøse smykker og er blevet et ikon indenfor fransk smykkekunst. Fred Samuel var inspireret af lyset og farverne fra kysten og det sydlige hav, hvilket ofte reflekteres i hans designs, der ofte bruger farvede ædelstene. Brandet er et globalt luksusmærker men har rødder og sjæl er i Paris. Æske medfølger.
Står i 6230 Rødekro. Udhus trædør som måler 102 x 82,5 cm. D: 4,8 cm. Med nøgle. Brugt og ok stand. Fungerer. Fra byggevirksomhed. +MOMS
2 stk Beer Pong borde med 2 sæt bæger og bolde