Lukker 05/12-2024 18:06:00
Rolex Sølvfarvet skive til Rolex Day-Date. Guldindeks. Skiveholder medfølger.
“Flora Danica” skål af porcelæn, dekoreret i farver og guld med blomster. 3505. Royal Copenhagen, omkr. 1900. Diam. 25 cm.
Står i 6740 Bramming. Diverse pærer. Mange forskellige udgaver og størrelser. Ubrugt. Oprydning fra virksomhed. +MOMS
Et stort George II spejl i ramme af forgyldt træ, svanehalsformet top udskåret med bladværk og ornamentik, centreret af et senere akantusblad, rektangulær facetslebet glas. C. 1730 og senere. H. 130. B. 74. Proveniens: Dansk privatsamling.
Johnny Schmidt (f. 1965) “Landskab Færøerne”, 2008. Sign. Johnny Schmidt. Olie på lærred. 50×60. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
Gram Udsuger/ Filter. Transportabel udsugning / Filter Ikke afprøvet ved gennemgang. Oplyst virker!
Træk på 3 hjul. Hjul størrelse, for 23x8,5-12 bag 27x10-12. Servo styrin Terberg Kinglifter TKL-M-3x3 07210907
BUDT 60000,- DKK
Ken Denning (f. Sønderborg 1957) Uden titel, 1998. Sign. med datering på bagsiden. Olie på lærred. 90×96. Uindrammet. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.
4 stk. dobbelt bord + 11 stole.
- Pladevibrator diesel frem/bak. Stampe Pladevibrator - 250
1870. 48 sk. brun/lilla. Centrisk nr.stempel 27 (Hobro). Attest Møller Meget godt/PRAGTEKSEMPLAR [ 21 ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
1 bt. Château Mouton Rothschild, Pauillac. 1. Cru Classé 1982 A/B (ts).