Lukker 05/12-2024 18:07:00
Heuer Carrera af stål, ref. 3647. Mekanisk kronografværk med manuelt optræk, Valjoux 92. 1960'erne. Læderrem. Ø 36 mm. Serviceret december 2023. Kvittering for dette medfølger.
BUDT 23000,- DKK
400 stk boblekuvert, en smule større end A4
Fin fisker båd. Trailer kan ikke indregistrere ABC 4HK - Jolle
Ovalt library table af mahogni. sarg med skuffe, balusterformet stamme på firpasfod i form af ørne. 19. årh. H. 74. L. 79,5. B. 63.
1 par Ski Jârvinen Touring 52 + Skistave og 3 Ishockeystave
Affugter 230v, med kabel, kontrolpanel
20 ubrugte kædehjul 76 tand
Lastbil MAN LE 10.220, Årg 12-2004, Totalvægt 9975 kg med ca 6 m alukasse, stor lift, sidedør mangler, plade monteret, km viser 176000, skal synes, kørt hertil fra nordjylland
1918. 27/7 øre, rød, vm. III. LUX-stempel KJØBENHAVN-FREDERICIA 2.12.18 [ 87x ] [ ? ] ** Postfrisk * Ubrugt, med gummi (*) Ubrugt, uden gummi ? Brevstykke ? Stemplet ? Forsendelse ×
50 vibrationsdæmper D=40mm, 8mm gev.
Niels Lergaard (f. Vorup 1893, d. København 1982) “Salenevej ved Gudhjem”, Bornholm 1980. Sign. Niels Lergaard. Olie på lærred. 65×80. Udstillet: Corner, Charlottenborg, København 1983, kat. nr. 391. Dette emne er belagt med kunstnerafgift. Kunstnerafgift til VISDA Ifølge gældende dansk lovgivning om ophavsret skal der opkræves kunstnerafgift (følgeretsvederlag) for værker af nyere danske og visse udenlandske kunstnere, som enten er nulevende eller som døde inden for de seneste 70 år.